To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Analizator Składu Ciała Istel WA-100 z Bluetooth

Bez nazwy.png
 • promocja
Dostępność: tymczasowo niedostępny
Cena: 146,66 zł

Cena regularna: 189,00 zł

146.66
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 151,20 zł

Promocja trwa do 30 kwietnia 2024

ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.67
Producent: Diagnosis S.A.
Kod produktu: IST000001

Opis

Analizator składu masy ciała WA-100 z Bluetooth

Analizator składu masy ciała Istel WA-100 służy do pomiaru masy ciała oraz zawartości tkanki tłuszczowej, masy kostnej, masy mięśniowej, wody w organizmie i BMI. Wykorzystuje metodę analizy impedancji bioelektrycznej (BIA) oraz tensometryczną. Wyposażony w moduł komunikacji bezprzewodowej Bluetooth 2.1.

 • zastosowane metody pomiaru: Tensometryczna (masa ciała) oraz Impedancja Bioelektryczna (BIA) - do oceny tkanki tłuszczowej, całkowitej wody organizmu, masy kostnej i masy mięśniowej, BMI.
 • produkt przeznaczony do użytkowania przez dorosłych i dzieci (od 10 do 85 lat)
 • zakres pomiarowy do 180kg
 • bezprzewodowa komunikacja Bluetooth 2.1
 • podświetlany wyświetlacz
 • tryb sportowca
 • funkcja automatycznego wyłączenia
 • gwarancja 2 lata 
 • możliwość przesłania wykonanego pomiaru do aplikacji Istel Health oraz systemu Istel Care.
 • Analizator współpracuje z systemem operacyjnym Android (nie współpracuje z iOS).

Dlaczego monitorowanie poziomu tkanki tłuszczowej jest ważne?

Masa ciała jest podstawowym wskaźnikiem, który pozwala określić czy dana osoba jest otyła. Sama zmiana masy ciała natomiast nie wskazuje, czy zmieniła się waga tkanki tłuszczowej czy mięśni. Podczas utraty masy istotne jest, aby zachowywać masę mięśniową, a tracić masę tłuszczową. Dlatego też monitorowanie procentowej zawartości tkanki tłuszczowej jest istotnym etapem na drodze do osiągnięcia prawidłowych parametrów ciała. Optymalny % tkanki tłuszczowej (FAT) dla osoby jest zależny od jej wieku i płci. Poniższa tabela może posłużyć jako pomoc w interpretacji wyniku. Pamiętaj, że nie należy podejmować żadnych decyzji terapeutycznych bez uprzedniej konsultacji z lekarzem bądź specjalistą.

Jak obliczany jest procent tkanki tłuszczowej (FAT)?

Procent tkanki tłuszczowej jest mierzony metodą analizą impedancji bioelektrycznej (BIA). Polega ona na wysyłaniu słabych i nieszkodliwych sygnałów elektrycznych przez ciało. W zależności od ilości tkanki tłuszczowej, sygnał będzie przemieszczał się z różnym oporem. Ten opór jest zwany impedancją elektryczną. Przy zastosowaniu odpowiedniego algorytmu ocenić można procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie. Ważne: suma procentu tkanki tłuszczowej i całkowitej zawartości wody w organizmie nie daje 100%. Pamiętaj, że % tkanki tłuszczowej obliczony przez urządzenie stanowi tylko przybliżenie rzeczywistego poziomu tkanki tłuszczowej. Istnieją kliniczne metody obliczania FAT, które mogą zostać zalecone przez lekarza.

Kiedy należy korzystać z funkcji obliczania zawartości tkanki tłuszczowej i całkowitej zawartości wody w organizmie?

Dla najlepszej dokładności i powtarzalności parametry należy obliczać o tej samej porze dnia (np. rano przed śniadaniem). Zaleca się również unikania dużych zmian w poziomie nawodnienia przed pomiarem. Ważne jest również ustalenie osobistej wartości podstawowej tkanki tłuszczowej i całkowitej wody organizmu, a następnie śledzenie ich zmian.

Aplikacja mobilna Istel Health

Aplikacja mobilna Istel Health pozwala na monitorowanie stanu zdrowia użytkowników. Umożliwia przesyłanie wyników z glukometru (Abra Smart BT, Diagnostic Gold Care, Abra PRO), ciśnieniomierza (Istel Cardic-100BT), termometru (Istel NC300 BT), analizatora składu ciała (Istel WA-200 BT) bezpośrednio do aplikacji Istel Health. Można pobrać ją bezpłatnie z Google Play lub App Store.

Jest intuicyjna i łatwa w użyciu, a ponadto oferuje:

 • szybki dostęp do wyników pomiaru glukozy, ciśnienia krwi, temperatury i analizy składu ciała,
 • możliwość ustawienia funkcji urządzeń z poziomu aplikacji,
 • możliwość wygenerowania czytelnych raportów.

Użytkownik zyskuje wsparcie w zrozumieniu otrzymanych wyników, dzięki kolorowym oznaczeniom pomiarów, a intuicyjne wykresy mogą pomóc mu w obserwacji postępów leczenia. Aplikacja z powodzeniem może być zastąpić papierową wersję dzienniczka.

Z poziomu aplikacji Istel Health użytkownik może założyć konto w systemie Istel Care. Wówczas jego pomiary zostaną przesłane do chmury na kartę pacjenta, a lekarz/pielęgniarka otrzymają dostęp do jego danych z dowolnego miejsca czy urządzenia.

System telemedyczny Istel Care

System telemedyczny Istel Care to innowacyjne rozwiązanie telemedyczne, które powstało w 2020 r. we współpracy specjalistów z dziedziny diabetologii i kardiologii. Dedykowany jest zarówno pacjentom i ich opiekunom, jak również lekarzom i personelowi medycznemu. Pozwala na zdalne monitorowanie stanu zdrowia pacjentów. Zapewnia holistyczne podejście do monitorowania stanu zdrowia pacjentów, dzięki możliwości zebrania wszystkich pomiarów pacjenta w jednym miejscu- wyniki poziomu glukozy, ciśnienia krwi, EKG, temperatury ciała i analizy składu ciała. Umożliwia proste i bezpieczne udostępnianie wyników lekarzowi bądź podzielenie się danymi z opiekunem.

 

Dane techniczne

Podziałka 0,1 kg, 0,2lb lub 0,2lb; wartości wyrażane w %: 0,1%
Maksymalny udźwig 182kg, 28st lub 400lb
Dokładność pomiaru ±0,5 kg(7,5kg~65kg); ±0,8 kg(65kg~135kg); ±1,2 kg(135~182kg)
Komunikacja bezprzewodowa od 0 do 145 lb 1.1 lb; od 145 do 295 lb 1.7lb
Jednostka kg, st, lb
Źródło zasilania 4 baterie AA (R6P lub LR6, 1.5 v x 4)
Wymiary 330(W) x 310(D) x 30(H) mm
Waga 1,92 kg bez baterii
Skład zestawu analizator składu ciała, instrukcja obsługi

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium