Badanie EKG bez wychodzenia z domu – czy to możliwe?

Samodzielne badanie EKG w każdym miejscu i o każdej porze? Tak, teraz to możliwe z Rejestratorem Istel Ekg HR-2000 dzięki któremu badanie oceny pracy serca wykonasz samodzielnie w domowym zaciszu. Wykonanie badania nie wymaga specjalnego przeszkolenia ani pomocy osób trzecich.

Do czego służy przenośny rejestrator EKG?

Przeprowadzenie badania EKG kojarzy nam się z wizytą w przychodni lub szpitalu. Wykonać takie badanie mógł do niedawna tylko wykwalifikowany i przeszkolony personel medyczny. Dzięki urządzeniu takiemu jak przenośny, domowy rejestrator EKG opieka nad pacjentami kardiologicznymi i samokontrola pracy serca jest zdecydowanie prostsza i wygodniejsza. Rejestrator Ekg ISTEL HR- 2000 na pierwszy rzut oka może wyglądać trochę niepozornie i mniej „poważnie” niż aparaty, do których widoku przywykliśmy w gabinetach medycznych. Nie wpływa to na skuteczność jego działania i poprawność wyniku badania. Sprzęt ten mimo mniejszego, poręcznego rozmiaru niczym nie różni się od urządzeń z przychodni, zapis pracy serca wygląda podobnie. Różnicą jest to, że  przenośny rejestrator Istel ma 6 najważniejszych odprowadzeń, natomiast urządzenia spotykane w  placówkach medycznych posiadają ich 12. Ta ilość odprowadzeń sprawia, iż badania nie da się wykonać samodzielnie, potrzebna jest pomoc drugiej osoby.

Chociaż zakup tego urządzenia może się wydawać niemałym wydatkiem to patrząc obiektywnie kupujemy certyfikowane urządzenie medyczne. Nie jest to modny gadżet, tak jak np. zakup smartfona. Badanie EKG wykonane przy pomocy Przenośnego Rejestratora EKG jest bardzo użyteczne, zarówno dla pacjenta jak i lekarza. Pozwala wykryć np. nieregularny puls czy migotanie przedsionków. Natomiast lekarz po obejrzeniu zapisu może wykryć również inne nieprawidłowości: pobudzenia dodatkowe nadkomorowe/komorowe, podejrzenie OZW, tachykardia, bradykardia i wiele więcej.

Dzięki połączeniu za pomocą Bluetooth’a  z aplikacją mobilną ISTEL ECG wyniki można zapisać oraz wygenerować raport w formie pdf. Takie wyniki możesz następnie wydrukować na domowej drukarce i zabrać na wizytę do lekarza.

Kto może korzystać z domowego Rejestratora EKG?

Badania elektrokardiograficznego serca – przy pomocy aparatu do użytku domowego, mogą zrobić wszyscy. Domowe EKG jest idealne do przesiewowego wykrywania schorzeń serca. Gdy czujemy, że z naszym sercem coś się dzieje i chcemy sprawdzić czy nasze obawy są słuszne, po prostu przykładamy urządzenie do klatki piersiowej i po chwili mamy gotowy wynik.

Urządzenie sprawdzi się też w sytuacjach, gdy nasze problemy z sercem mają charakter napadowy lub incydentalny. Problemy z sercem nie tylko osoby starsze, ale mogą dotyczyć osób młodych, aktywnych, na przykład po przebyciu Covid-19 . Może być również pomocne w codziennej samokontroli osobom z już stwierdzonymi chorobami serca lub po przebytym zawale. Takie urządzenie jest nieocenione we wstępnej diagnostyce osób starszych, niepełnosprawnych, schorowanych dla których wizyta u lekarza specjalisty może być dużym wyzwaniem logistycznym. Domowy rejestrator EKG to także duża pomoc opiekunom czyli pielęgniarkom, opiekunkom, lub członkom rodziny osób starszych i schorowanych. Dzięki aplikacji ECG współpracującej z rejestratorem badanie można przekazywać dalej i konsultować wyniki z lekarzem. Jedynym przeciwskazaniem do  stosowania urządzenia jest wszczepiony  rozrusznik serca.

Jak działa Rejestrator Ekg-HR 2000?

Rejestrator EKG działa na tej samej zasadzie, jak urządzenia wykorzystywane w szpitalach. Posiada cztery wbudowane elektrody umożliwiające uzyskanie 6 odprowadzeń (I,II,III,aVR,aVL,aVF). Rejestrator bada funkcje elektryczne mięśnia sercowego za pośrednictwem elektrod przykładanych do ciała. Wyrób jest przeznaczony zarówno do użytku domowego samodzielnie przez pacjenta ale może być też, wykorzystywany przez lekarzy np. na wizycie domowej u pacjentów obłożnie chorych.  Wynik wykonany  tradycyjnym aparatem EKG wykorzystywanym w szpitalu lub gabinecie lekarskim otrzymasz w formie wydruku  jako papierowy elektrokardiogram. Natomiast w przypadku Rejestratora EKG Istel HR-2000 wynik przesyłany jest i zapisywany w telefonie w aplikacji mobilnej który możesz wydrukować. Dostęp do historii pomiarów daje możliwość porównania ich ze sobą .

Do obsługi przenośnego rejestratora EKG, musimy zainstalować w telefonie lub tablecie aplikację.  Nie jest to skomplikowane, a aplikację można bezpłatnie pobrać i zainstalować ze sklepu Google Play lub App Store. Każdy wykonany wynik badania, można wyeksportować do pliku PDF i przesłać drogą elektroniczną do lekarza za pośrednictwem poczty elektronicznej,  Wynik można przesłać również do Systemu Istel Care, który umożliwia konsultację wyników badań EKG z lekarzem bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem teleporady w formie video. Lekarz podczas rozmowy z Pacjentem może przeglądać wyniki jego badań, dodawać notatki oraz generować czytelne raporty, aby następnie dołączyć je do dokumentacji medycznej.

 

Jak obsługiwać domowy rejestrator EKG?

Zanim kupisz Rejestrator EKG dowiedz się więcej na jego temat na stronie https://diagnosis24.pl/ekg Aby działanie już zakupionego aparatu było poprawne, a otrzymane wyniki wiarygodne, dokładnie zapoznaj się z opisem urządzenia, funkcjami które posiada, a także  sposobem działania. Rejestratory domowe są urządzeniami wiarygodnymi i poprawnie działającymi pod warunkiem, że są używane zgodnie z przeznaczeniem i według załączonej instrukcji. Możesz samodzielnie ustawić czas pomiaru – 30 sek, 1, 2 i 3 min.  Aplikacja mobilna ECG monitoruje przebieg badania i sprawdza, czy elektrody są dobrze przyłożone do ciała oraz czy komunikacja z rejestratorem przebiega prawidłowo.

Zapoznaj się też z filmem pokazującym działanie urządzenia: https://www.youtube.com/watch?v=pu-SMfuzmE4

Dodatkowo z  instruktażowego dowiesz się, jak zainstalować aplikację, a także jak właściwie wykonać pomiar EKG: https://www.youtube.com/watch?v=mjLIeBfj-tY

Czytaj więcej