To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Skrócona instrukcja - Płyn kontrolny ABRA normal

 

ZASTOSOWANIE

Roztwór kontrolny to wodny roztwór glukozy z niewielka ilością składników niereaktywnych i barwników spożywczych do weryfikacji dokładności Zestawu do pomiaru poziomu glukozy we krwi. Roztwór kontrolny sprawdza działanie glukometru, paska testowego i techniki pracy użytkownika. 


KIEDY WARTO PRZEPROWADZIĆ TEST Z ROZTWOREM KONTROLNYM

 1. Kiedy używasz glukometru po raz pierwszy.
 2. Kiedy używasz nowej partii pasków testowych.
 3. Za każdym razem, gdy masz wątpliwości odnośnie funkcjonowania urządzenia lub regularnie, aby upewnić się co do dokładności (np. raz w tygodniu). 
 4. Kiedy ustalasz plan brania leków na cukrzycę. 
 5. Kiedy wynik testu poziomu glukozy jest niższy lub wyższy niż poziom normalny. 


SKŁAD ROZTWORY KONTROLNEGO

Każdy roztwór kontrolny to zbuforowany, ustabilizowany wodny roztwór glukozy (o pożądanej zawartości glukozy) zawierający środki konserwujące i inne składniki niereaktywne. Roztwór został spreparowany w taki sposób, aby reagować równoważnie próbce krwi pełnej, zawierającej w przybliżeniu 44, 79 lub 220 mg/dL glukozy. Zakresy (zależne od partii) są nadrukowane na etykiecie fiolki. 

UWAGA: Roztwór kontrolny służy wyłącznie do użytku in vitro. Nie wolno go połykać ani wstrzykiwać. Użycie roztworu kontrolnego jest zalecane wyłącznie w celu weryfikacji prawidłowego działania glukometru i nie może być uważane za zamiennik rzeczywistego testu zawartości glukozy w pełnej krwi kapilarnej. 

WYMAGANE MATERIAŁY

 1. Glukometry
 2. Pasek testowy 
 3. Rozwór kontrolny 

PAMIĘTAJ: Upewnij się, że używasz tego samego modelu paska testowego i glukometru. 


PROCEDURA TESTU

PAMIĘTAJ: Przed testem upewnij się, że roztwór ma temperaturę pokojową (15°C do 35°C lub 59°F do 95°F).

 

PRZYGOTOWANIE

Upewnij się, że glukometr jest ustawiony na tryb "ctl", aby wynik nie został zapisany w pamięci i nie został ujęty w średniej. 


PRZECZYTAJ ISTRUKCJĘ UŻYCIA GLUKOMETRU

BADANIE

 1. Umieść pasek testowy w gnieździe glukometru. Glukometr włączy się automatycznie. Urządzenie wyda krótki dźwięk, wyświetlą się kropkowane linie poruszające się w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a następnie wyświetli sie migający znak "kropli".
 2. Po wyświetleniu znaku "kropli" przytrzymaj przycisk S przez około 3 sekundy, aby włączyć tryb roztworu kontrolnego. Znak "ctl" sygnalizuje, że glukometr jest w trybie testu roztworu kontrolnego. Teraz można użyć roztworu kontrolnego. 
 3. Usuń pierwszą kroplę roztworu kontrolnego i wyciśnij małą kropelkę roztworu kontrolnego na czystą, nieabsorbującą powierzchnię (np. ceramiczny talerzyk). Nie nakładaj roztworu kontrolnego na pasek testowy bezpośrednio z buteleczki. 
 4. Delikatnie dotknij kroplę roztworu kontrolnego krawędzią paska testowego. Roztwór kontrolny zostanie automatycznie zassany do paska przez jego końcówkę. Przytrzymaj, aż urządzenie wyda krótki dźwięk. Glukometr rozpocznie odliczanie od 5 do 1; wyświetli się wynik dla roztworu kontrolnego. 
 5. Porównaj wyniki z zakresem roztworu kontrolnego nadrukowanym na fiolce paska testowego. Wyniki powinny być w zakresie oznaczonym na fiolce paska testowego.  

UWAGA:

Upewnij się, że używasz tego samego modelu paska testowego, roztworu kontrolnego i glukometru. 

NIE nakładaj roztworu kontrolnego na pasek testowy bezpośrednio z buteleczki, gdyż może to spowodować zanieczyszczenie i zmniejszenie objętości roztworu kontrolnego. NALEŻY najpierw umieścić kroplę roztworu kontrolnego na nieabsorbującej powierzchni.  


PORÓWNYWANIE WYNIKÓW ROZTWORU KONTROLNEGO

Jeżeli wynik testu jest poza zakresem oznaczonym na fiolce paska testowego, powtórz test.

Wyniki poza określonym zakresem mogą być spowodowane przez:

 • błąd w przeprowadzeniu testu
 • temperatura roztworu kontrolnego jest niższa niż 15°C (59°F) lub wyższa niż 35°C (95°F)
 • roztwór kontrolny jest przeterminowany lub zanieczyszczony 
 • paski testowe są przeterminowane lub zanieczyszczone 
 • awaria glukometru 

Jeżeli problem utrzymuje się, oznacza to, że system nie działa prawidłowo. NIE kontynuuj użytkowania glukometru do testowania swojego poziomu glukozy we krwi. Jeżeli otrzymywane wyniki będą nadal poza zakresem skontaktuj się z Diagnosis. Bezpłatna infolinia 800 70 30 11.

PRZECHOWYWANIE I STABILNOŚĆ

Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy przechowywać roztwór kontrolny w temperaturze pokojowej; nie schładzać. Aby roztwór był stabilny, nie można używać go po upłynięciu daty przydatności. 


NIE WOLNO UŻYWAĆ ROZTWORU PO DACIE WAŻNOŚCI LUB PO UPŁYWIE 3 MIESIĘCY OD OTWARCIA. 

Tylko do użytku diagnostycznego in vitro. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl