To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Termometry bezdotykowe: dlaczego warto je mieć w domowej apteczce?
Termometry bezdotykowe: dlaczego warto je mieć w domowej apteczce?

W dzisiejszych czasach technologia bezdotykowa stała się integralną częścią wielu aspektów naszego życia. Jednym z najbardziej przydatnych wynalazków ostatnich lat są termometry bezdotykowe, które zdobyły popularność zarówno wśród młodych rodziców, jak i seniorów. Te nowoczesne urządzenia oferują nie tylko wygodę, ale także precyzję i szybkość, co czyni je idealnym wyborem do domowej apteczki.

Dlaczego warto zainwestować w termometr bezdotykowy?

Termometry bezdotykowe to urządzenia, które mierzą temperaturę ciała bez konieczności kontaktu ze skórą. Działa to na zasadzie podczerwieni, co umożliwia szybkie i higieniczne pomiary. Oto kilka powodów, dla których warto mieć je w domu:

Szybkość i bezpieczeństwo: Termometry bezdotykowe, takie jak ISTEL NC300 BT, oferują precyzyjne odczyty w zaledwie 2 sekundy z dokładnością do ±0,2°C. To szczególnie ważne, gdy mierzymy temperaturę u dzieci, które mogą być niespokojne.

Higiena i bezpieczeństwo: Bezdotykowe pomiary znacząco eliminują ryzyko przenoszenia bakterii i wirusów, co jest kluczowe, zwłaszcza w rodzinach z małymi dziećmi i seniorami.

Łatwość użycia: Termometry bezdotykowe są proste w obsłudze. Wystarczy skierować urządzenie na czoło z odpowiedniej odległości i nacisnąć przycisk. Przykładem jest termometr Diagnostic NC PRO, który wykonuje pomiar w 1 sekundę.

Wielofunkcyjność: Wiele modeli, jak Dr Check FC 500, mierzy nie tylko temperaturę ciała, ale również powierzchni i otoczenia. To przydatne, gdy chcemy sprawdzić temperaturę mleka dla dziecka lub temperaturę w pokoju.

Przechowywanie pomiarów: Nowoczesne termometry, takie jak ISTEL NC300 BT, zapamiętują ostatnie pomiary, co pozwala na monitorowanie zmian temperatury w czasie. Aplikacja Istel Health dodatkowo umożliwia zapis i analizę danych na smartfonie.

Jak używać termometru bezdotykowego?

Użycie termometru bezdotykowego jest proste, ale warto przestrzegać kilku zasad, aby uzyskać najdokładniejsze wyniki:

 1. Przygotowanie do pomiaru: Upewnij się, że czoło jest czyste i suche. Włosy nie powinny zasłaniać obszaru pomiaru.
 2. Pomiar: Skieruj termometr na środek czoła w odległości zalecanej przez producenta (zazwyczaj 5-10 cm). Naciśnij przycisk pomiaru i poczekaj na dźwięk sygnalizujący zakończenie pomiaru.
 3. Odczyt wyniku: Odczytaj temperaturę z wyświetlacza. W przypadku wykrycia gorączki, niektóre modele, jak ISTEL NC300 BT, automatycznie włączają alarm.
 4. Pielęgnacja: Regularnie czyść sondę termometru miękką ściereczką nasączoną alkoholem aby zapewnić higienę i dokładność pomiarów.

Termometr bezdotykowy - czy warto?

Termometr bezdotykowy, dzięki swojej technologii na podczerwień, jest nieocenionym narzędziem w domowej apteczce. Warto zainwestować w to urządzenie ze względu na jego szybkość i higieniczność. Dzięki bezkontaktowemu pomiarowi unikamy ryzyka zakażeń, co jest szczególnie istotne w przypadku częstych pomiarów temperatury u dzieci i osób starszych.

Termometry dla dzieci

Dla młodych rodziców termometr bezdotykowy jest niezbędnym urządzeniem. Pozwala na szybkie i bezstresowe zmierzenie temperatury, nawet gdy dziecko śpi. Modele takie jak ISTEL NC300 BT i Diagnostic NC PRO oferują dokładność i szybkość, które mają ogromne znaczenie w przypadku pomiarów małym dzieciom.

Termometr na podczerwień - jak działa?

Termometry na podczerwień, takie jak Dr Check FC 500, działają na zasadzie pomiaru promieniowania podczerwonego emitowanego przez ciało. Są one wyposażone w specjalne czujniki, które przetwarzają te dane na odczyt temperatury. Dzięki temu pomiar jest szybki i bezdotykowy, co czyni te urządzenia idealnymi do codziennego użytku.

Termometr bezkontaktowy – jakie ma zalety?

Termometr bezkontaktowy oferuje wiele zalet, w tym:

 • Szybkość: Pomiar nawet w ciągu sekundy.
 • Bezpieczeństwo: Brak kontaktu ze skórą zmniejsza ryzyko przenoszenia bakterii.
 • Łatwość obsługi: Intuicyjna obsługa, idealna dla wszystkich domowników.

Posiadanie termometru bezkontaktowego jako termometru domowego jest niezwykle ważne, zwłaszcza w przypadku nagłych chorób lub kontrolowania stanu zdrowia domowników. Termometry bezdotykowe są niezastąpione dzięki swojej szybkości, precyzji i wygodzie użytkowania. Oferują one również funkcje takie jak pamięć pomiarów czy alarmy gorączki, co jest niezwykle przydatne w monitorowaniu zdrowia.

Najlepsze termometry bezdotykowe w Diagnosis24.pl

W naszym sklepie Diagnosis24.pl oferujemy termometry bezdotykowych, które spełnią oczekiwania zarówno młodych rodziców, jak i seniorów. Poniżej produkty z naszej oferty:

 1. Termometr Istel NC300:

Jakie zalety ma ten model termometru? Szybki pomiar (2 sekundy), dokładność ±0,2°C, podświetlany wyświetlacz, pamięć 12 pomiarów, alarm gorączki, współpraca z aplikacją zdrowotną Istel Health.

Zestaw zawiera: Termometr, instrukcję użycia, 2 baterie AAA oraz praktyczne plastikowe etui. Istel NC300 to idealny termometr bezdotykowy na podczerwień do pomiaru temperatury ciała oraz otoczenia.

 1. Termometr na podczerwień Diagnostic NC PRO:

Ten model termometru ma następujące zalety:

 • błyskawiczny pomiar (tylko 1 sekunda),
 • pomiar temperatury otoczenia,
 • alarm podwyższonej temperatury,
 • podświetlany wyświetlacz.

W zestawie znajdziesz: termometr, etui, 2 baterie AAA oraz instrukcję użycia. To najlepszy termometr do szybkiego i bezdotykowego pomiaru temperatury ciała na czole oraz innych miejscach

 1. Termometr Dr Check FC500

Jedną z największych zalet  tego modelu termometru jest jego wielofunkcyjność Można nim wykonać pomiar: temperatury ciała, powierzchni oraz otoczenia.  Pozostałe zalety to: higieniczność, kliniczna precyzja, alarm gorączki, pamięć 30 pomiarów. W zestawie znajduje się: termometr, plastikowe etui, 2 baterie AAA oraz instrukcję obsługi.

Termometry bezdotykowe to niezbędne urządzenia w każdej domowej apteczce, zwłaszcza dla młodych rodziców i seniorów. Ich szybkie, dokładne i higieniczne pomiary czynią je niezastąpionym narzędziem w monitorowaniu zdrowia całej rodziny. Dzięki ofercie termometrów Diagnosis24.pl, możesz wybrać najlepszy termometr bezdotykowy dostosowany do Twoich potrzeb. Sprawdź nasze produkty i zainwestuj w zdrowie swojej rodziny.

Strefa wiedzy Diagnosis24 to portal o charakterze informacyjnym oraz edukacyjnym, w związku z tym publikowane treści nie zastąpią konsultacji lekarskiej. Przed zastosowaniem się do porad, w szczególności medycznych zawartych w Strefie Wiedzy Diagnosis24 bezwzględnie skonsultuj się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania podanych informacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl