To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Jak analizatory składu ciała pomagają w monitorowaniu zdrowia?
Jak analizatory składu ciała pomagają w monitorowaniu zdrowia?

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak istotne jest monitorowanie składu ciała dla utrzymania zdrowego stylu życia. Ze względu na zwiększone zainteresowanie kontrolą wagi oraz poprawą stanu zdrowia, coraz popularniejsze stają się analizatory składu ciała. Do niedawna urządzenia te można było spotkać wyłącznie w gabinetach dietetyków czy na siłowniach, jednak obecnie coraz więcej osób decyduje się na analizę składu ciała w domu. W jaki sposób analizatory składu ciała pomagają w monitorowaniu zdrowia i dlaczego warto z nich korzystać?

Analizatory składu ciała- co to takiego?

Analizatory składu ciała to urządzenia wykorzystujące technologię zwaną bioimpedancją elektryczną (BIA). Proces ten polega na przepuszczaniu niewielkiego prądu elektrycznego przez ciało, a następnie pomiarze oporu elektrycznego, jaki stawia mu tkanka. Podstawowa idea jest taka, że różne rodzaje tkanek ciała (takie jak mięśnie, tłuszcz, woda) przewodzą prąd elektryczny w inny sposób. Na przykład, mięśnie zawierają więcej wody i są lepiej przewodzące niż tkanka tłuszczowa. Na podstawie tych różnic, analizator składu ciała może oszacować proporcje różnych składników ciała.

Korzyści analizatorów składu ciała

W przeciwieństwie do tradycyjnej wagi, która mierzy wyłącznie masę ciała, analizator składu ciała w działa w bardziej zaawansowany sposób, oferując użytkownikowi znacznie więcej informacji. Co dzięki temu zyskujemy?

  1. Precyzyjny pomiar parametrów: urządzenia te umożliwiają precyzyjny pomiar tkanki tłuszczowej, masy mięśniowej, zawartości wody w organizmie, a także masy kości. Najlepsze analizatory składu ciała pozwalają również określić BMI, typ budowy ciała oraz zapotrzebowanie kaloryczne.
  2. Monitorowanie postępów: Korzystając z urządzenia do analizy składu ciała możemy precyzyjnie śledzić postępy związane z redukcją tkanki tłuszczowej, zwiększeniem masy mięśniowej czy utrzymaniem zdrowej wagi, a tym samym modyfikować plan treningowy czy wprowadzać zmiany w diecie, w zależności od założonych celów.
  3. Motywację do działania: Nic nie motywuje bardziej niż widoczne efekty naszych starań. Dopiero, kiedy osiągamy pierwsze sukcesy (np. pierwszy zrzucony kilogram) dostajemy paliwo do dalszego działania. Kiedy nasza waga stoi w miejscu, a analizator składu ciała informuje o rosnącej masie mięśniowej, nie tracimy motywacji, ponieważ oznacza to korzystne zmiany w organizmie, które jednak nie manifestują się zmianami w wadze. Korzystając wyłącznie z wagi, na pierwszy rzut oka moglibyśmy wysnuć błędne wniosku, że plan treningowy i dieta nie działają.

Jak wybrać analizator składu ciała?

Na rynku można znaleźć wiele modeli analizatorów składu ciała, jednak jak wybrać ten najlepszy? Przed zakupem warto przemyśleć, jakie potrzeby ma spełniać urządzenie oraz kto będzie z niego korzystał. To, na jaki analizator składu ciała się zdecydujemy, wpływa również jego cena. Te do domowego użytku można kupić w bardzo przystępnej cenie, z kolei profesjonalne urządzenia gabinetowe to koszt rzędu nawet kilkunastu tysięcy złotych. Decydując się na wybór analizatora składu ciała, należy zwrócić uwagę na funkcje, jakie oferuje. Dobry analizator składu ciała powinien być łatwy w obsłudze oraz oferować czytelne wyniki. Analizator składu ciała Istel WA-200 BT to nowoczesne urządzenie dające możliwość przeprowadzenia dokładnej analizy składu ciała z określeniem takich parametrów jak:

  • masa ciała (kg, ib),
  • tkanka tłuszczowa (%),
  • tkanka mięśniowa (%),
  • całkowita zawartość wody (%),
  • masa kostna (%),
  • BMI i kcal.

Te dane w zupełności wystarczą, by rozpoznać kondycję organizmu. Wybierając analizator składu ciała, warto wziąć pod uwagę, ile osób będzie z niego korzystać. Przykładowo, ISTEL WA-200 BT jest przeznaczony aż dla 8 użytkowników. Najlepsze analizatory składu ciała zazwyczaj posiadają kompatybilną mobilną aplikację do przesyłania wyników pomiarów na telefon, z którą łączą się poprzez funkcję bluetooth. Nie inaczej jest w przypadku Istel WA-200 BT. Aplikacja na telefon to wartość dodana do urządzenia. Wszystkie pomiary mamy wówczas zgromadzone w jednym miejscu. Warto również zwrócić uwagę na to, ile wynosi okres gwarancyjny upatrzonego przez nas urządzenia. Analizator składu ciała Istel WA-200 BT oferuje 2 lata gwarancji z możliwością przedłużenia o kolejne 2 lata. Wystarczy założyć konto w systemie Istel Care i postępować według instrukcji.

Znając korzyści analizatorów składu ciała, nie dziwi, że coraz więcej osób decyduje się na taki zakup do domowego użytku. Szybka i wygodna analiza składu ciała w domu sprawia, że możemy na bieżąco kontrolować nie tylko masę ciała, ale również inne składowe ciała i podejmować świadome decyzje dotyczące diety czy treningu. Każda osoba, dla której zdrowy styl życia jest ważny, doceni to urządzenie.

Strefa wiedzy Diagnosis24 to portal o charakterze informacyjnym oraz edukacyjnym, w związku z tym publikowane treści nie zastąpią konsultacji lekarskiej. Przed zastosowaniem się do porad, w szczególności medycznych zawartych w Strefie Wiedzy Diagnosis24 bezwzględnie skonsultuj się z lekarzem. Właściciel serwisu nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania podanych informacji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl